Де застосовуються ПВХ труби

Технології виробництва полівінілхлориду за останні десятиліття зробили серйозний стрибок вгору. Цей фактор розширив сферу застосування труб із ПВХ. Раніше їх використовували в обмеженій кількості областей, віддаючи перевагу міцнішим металевим аналогам. Однак сучасний полівінілхлорид став міцнішим, стійкішим і довговічнішим. Тому труби з цього матеріалу застосовують у багатьох сферах.

Сфери застосування труб ПВХ

Трубам з полівінілхлориду знайшлося застосування в наступних областях, де необхідно створення міцних і стійких до несприятливих зовнішніх факторів трубопровідних з’єднань:

 • створення очисних споруд та технологічних систем;
 • проєктування гідротехнічних об’єктів — аквапарків, басейнів, фонтанів та іншого;
 • формування систем гарячого, холодного, протипожежного водопостачання;
 • створення систем водовідведення та каналізації, вентиляційних систем;
 • розробка систем для поливу сільськогосподарських угідь, транспортування рідин для удобрення культур та підживлення тварин;
 • транспортування різних напоїв та рідин на підприємствах харчової промисловості;
 • проєктування свердловин та інших систем забору води.

ПВХ труби однаково можуть використовуватися в побутовій та промисловій сфері. Вони застосовуються в металургії, харчовій та легкій промисловості, сільському господарстві, автомобільному конструюванні, у розважальній індустрії та на багатьох інших об’єктах, спрощуючи транспортування та відведення різних рідких складів.

ПВХ труба

В рівній мірі труби ПВХ можна використовувати для транспортування придатних для пиття і технічних рідин, газових сумішей, газів. Завдяки стійкості до температурних перепадів вони витримують переміщення як холодних, так і гарячих рідин. Відсутність токсичності полівінілхлориду дозволяє використовувати труби з цього матеріалу для безпечного переміщення питної води без зміни її якісного складу.

Чому в промисловій та побутовій сфері віддають перевагу трубам із ПВХ

Активне використання труб з полівінілхлориду та поступове витіснення ними металевих аналогів пов’язане з кількома перевагами конструкцій:

 • легкість монтажу — наявність розтруба та фітингів дозволяє з’єднувати між собою частини трубопроводу без використання зварювання;
 • стійкість до ультрафіолету та температурних коливань — можливість проєктувати магістраль на відкритих ділянках під палючим сонцем;
 • низька норючість — можливість створювати трубопровідні системи в житлових приміщеннях з дотриманням вимог пожежної безпеки;
 • гладка внутрішня поверхня — рідини вільно циркулювати по трубах;
 • безпека — матеріал не виділяє шкідливих хімічних та токсичних сполук при використанні;
 • герметичність — можна створювати щільні сполуки без ризику протікання рідини;
 • стійкість до механічних навантажень — ця характеристика дає можливість пускати по трубах воду під тиском.

Всі вищезазначені переваги дозволяють використовувати спроєктовані з ПВХ труб магістралі протягом 50 і більше років. Весь період експлуатації трубопроводи на відкритих або закритих ділянках стійко витримуватимуть температурні коливання, механічні навантаження, підвищену вологість, ультрафіолетову дію та інші несприятливі фактори.

Для того, щоб отримати ці вигоди, потрібно купувати пластикові труби із ПВХ на надійних майданчиках. У цьому випадку ви отримаєте міцні конструкції, виготовлені з дотриманням міжнародних вимог. При покупці звертайте увагу на такі параметри, як діаметр труб, тиск, спосіб з’єднання і товщину стінок. Якщо у вас виникають сумніви щодо того, які труби вам потрібні для формування магістралі під конкретну мету — обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.

Використання ПВХ труб для водопровідних систем

Для створення трубопроводів для транспортування питної води потрібні труби з особливими характеристиками. У цьому випадку використовують спеціальні напірні труби, які виготовляють з непластифікованого полівінілхлориду і реалізують у сірому кольорі.

Для проєктування магістралей під кутами, створення трубопровідних відгалужень та підключення різних сантехнічних приладів обов’язково спільно з трубами ПВХ використовуйте різноманітні фітинги. До них входять муфти, коліна, трійники, заглушки та інші конструкції.

ПВХ трубопроводи можна монтувати самостійно, але все ж таки рекомендується для вирішення цього завдання залучати фахівців. Майстри зможуть врахувати всі нюанси та міцно з’єднати всі компоненти системи, тому вони прослужать десятки років без протікань. Звертайтеся до сертифікованих майстрів з відповідним досвідом роботи та позитивними відгуками від замовників.

ПВХ вироби є ідеальним вибором для з’єднання басейнів. Вони дозволять у стислий термін монтувати всі необхідні конструкції. При цьому мають мінімальний коефіцієнт шорсткості і виробничі нерівності, так що вода по них просуватиметься швидко і без затримок.

Використання ПВХ труб для опалювальних систем

Висока температурна стійкість і низька горючість дозволяє використовувати труби з полівінілхлориду для створення систем опалення. По них може без перешкод пересуватися гаряча рідина без ризику пошкодити або розплавити конструкції. Труби зі звичайного пластику можуть розширитися та втратити форму під впливом високої температури, але з ПВХ цього точно не станеться.

Для опалювальних систем краще підбирати труби ПВХ з додатковим армуванням скловолокном або перфорованим алюмінієм. Це продовжить термін експлуатації конструкцій та підвищить їх стійкість до несприятливих зовнішніх впливів. Армовані трубопроводи можуть транспортувати рідини, а також горючі гази, що використовуються в системах газопостачання та опалення.

ПВХ труби для газових магістралей вважаються надійним варіантом, який за багатьма параметрами не поступається металевим аналогам, а за деякими навіть перевершує конкурентів. Для газових трубопроводів необхідно ретельно підбирати оптимальні конструкції, керуючись рекомендаціями професіоналів.

Висновки

Труби з полівінілхлориду вийшли на лідируючі позиції ринку трубопровідних конструкцій для прокладання магістралей. Цього вдалося досягти за рахунок посилення характеристик міцності матеріалу, застосування передових стандартів виробництва.

Технології не стоять на місці, тому з кожним роком ПВХ матеріал удосконалюється та стає ефективнішим. Доступний широкий асортимент труб по діаметру, товщині та витримуваному тиску. Ви можете вибрати конструкції, які з’єднуються розтрубним або клейовим способом, але у будь-якому випадку можете розраховувати на необхідний результат та високу якість.

X