Компресійні фітинги: сфера застосування, властивості та переваги конструкцій

Компресійні фітинги для металопластикових труб призначені для швидкого та міцного з’єднання трубопроводів. Вони чудово підійдуть для мідних, сталевих, латунних, пластмасових комунікацій. Широкий асортимент компресійних фітингів дозволяє створювати трубні розгалуження, запускати каналізаційні системи під різними кутами.

Конструкційні особливості

Монтаж поліетиленових труб за допомогою компресійних фітингів можна здійснювати без зварювання та застосування додаткового інструменту. Цього вдалося досягти за рахунок продуманої конструкції, що включає такі елементи:

 • пропіленовий корпус та затискна кришка;
 • втулка для запресування;
 • кільце для обтиску;
 • гумовий ущільнювач, стійкий до впливу концентрованих речовин, кислот, лугів та інших агресивних компонентів.

За рахунок фіксації кілець, додаткового пресування втулкою та закручування в корпус гайки можна досягти трубопровідного з’єднання високої герметичності. Фітинги компресійних труб ПНД витримують поштовхи від напору води, гідроудари та інші механічні дії. Вони сумісні із сучасними водопровідними системами.

Різновиди продукції

Сьогодні купити компресійні фітинги можна у широкому асортименті для вирішення різноманітних завдань:

 • заглушки PP — використовують для закриття труби з одного боку, щоб перекрити водний потік під час ремонту або сервісного обслуговування;
 • редукційні муфти — застосовують для з’єднання двох труб одного діаметра без зміни напрямку;
 • компресійні коліна — дозволяють виконати поворот трубопровідної магістралі під прямим кутом;
 • трійники — дають можливість зробити розгалуження труб у трьох напрямках;
 • адаптери із зовнішнім або внутрішнім різьбленням — використовують для створення переходів між трубами різного діаметру.

Можна розміри компресійних фітингів ПНД підібрати в залежності від поставлених завдань. Виробники пропонують варіанти для будь-яких діаметрів труб, щоб створювати повноцінні каналізаційні системи за будь-яких умов.

Переваги конструкцій

Зазначимо, що купити компресійні фітинги для поліетиленових труб вигідно з кількох причин:

 1. Простота установки — не потрібно застосовувати зварювальне обладнання чи складні інструменти.
 2. Герметичність і міцність з’єднання — конструкції оберігають від протікання.
 3. Тривалість експлуатації — після створення розтрубного з’єднання воно служитиме багато років.
 4. Зносостійкість — елементи стійкі до утворення корозії, впливу надмірної вологи, температурних перепадів.
 5. Швидке знімання — при необхідності компресійний трійник, коліно, муфту і будь-який інший елемент можна швидко зняти і встановити в іншому місці.

Компресійні поліетиленові фітинги для пластикових труб відрізняються універсальністю, адже можуть використовуватися для будь-яких варіантів трубопровідних з’єднань. Вони підходять для створення систем, що перекачують питну або технічну воду, формування поливальних систем та багато чого іншого.

Вони забезпечують швидкість, легкість та надійність з’єднання, тому користуються популярністю. Класичні зварювальні з’єднання металевих труб залишилися в минулому, адже це занадто довго і незручно, а якість залишає бажати кращого. Поліетилен — більш довговічний матеріал з відмінною опірністю вологості та зносостійкістю.

Як правильно вибрати фітинги

Загальновідомо, що компресійний фітинг — це важливий компонент під час створення систем транспортування рідин. Але повноцінно скористатися всіма його перевагами можна лише за грамотного вибору. Для цього при покупці звертають увагу на такі критерії та параметри:

 • зручність монтажу — елементи повинні бути максимально простими за конструкцією, щоб навіть непрофесіонал зумів розібратися з їх установкою;
 • оригінальність — на компонентах має бути заводське маркування, що свідчить про їхню високу якість;
 • матеріал виготовлення — поліетилен низького тиску та поліпропілен є матеріалами, що забезпечують необхідну герметичність та зносостійкість;
 • функціональність — підібрати компоненти слід залежно від того, під яким кутом ви хочете проводити труби, в якому напрямку та який їхній діаметр.

Незважаючи на високу якість виконання, компресійні фітинги після встановлення потребують регулярного технічного обслуговування. Необхідно перевіряти міцність з’єднання, щоб своєчасно виявляти протікання та пошкодження. Компоненти мають встановлений виробником термін експлуатації, після якого рекомендовано їх замінити новими деталями такого ж формату.

Якого виробника вибрати

Особливою якістю та міцністю відрізняються компресійні фітинги від компанії Global Engineering. Постачальник безпосередньо взаємодіє з міжнародними виробниками запірної арматури. Серед продукції можна відзначити елементи від брендів Sekisui, Pimtas, Comer та багатьох інших, які встигли зарекомендувати себе з найкращого боку та отримати приємні відгуки. 

В угодах не беруть участі посередники, що дає змогу реалізувати продукцію за доступною для широких верств населення вартістю.

Компресійні з’єднувальні системи можуть бути доставлені до будь-якої точки України. Вся продукція є сертифікованою, має гарантійні сертифікати. Тож покупець отримує впевненість як товари, а якщо з якихось причин із ними щось станеться, ремонтне обслуговування буде безкоштовним.

У разі виникнення будь-яких питань щодо продукції та її характеристик можна отримати розгорнуту консультацію менеджера. Працівники добре знайомі з асортиментом фітингів та їх властивостями, тож розвіють будь-які ваші сумніви. Оплату за покупку можна здійснити будь-яким зручним способом, наприклад, скориставшись безготівковими платіжними системами.

X