Особливості вибору прес-фітингів для трубопроводів із металопластику

Сфера застосування металопластикових труб дуже широка. Вони можуть стати в нагоді для проведення системи водопостачання, як холодного, так і гарячого, для опалювальних систем, газових магістралей і т. д. Вони об’єднують позитивні якості металу і пластику, що розширює функціональні можливості. Також характеризуються простотою монтажу, компактними розмірами, можливістю витримувати підвищені температури тощо.

За допомогою компресійних фітингів найпростіше можна поєднати металопластикові труби. В такому випадку обійтися можна без спеціального інструменту, але під час експлуатації може знадобитися додаткове підтягування, що не дуже зручно. З цієї причини вони не отримали надто активного використання. Прес-фітинги набагато ефективніші і практичніші, тому що гарантують надійність, міцність з’єднання. Можна скористатися ними для монтажу на різноманітних об’єктах, зокрема прихованого типу.

Що являє собою прес-фітинг?

Це спеціальна деталь, яка використовується для монтажу трубопроводів. Конструкція складається з кількох основних компонентів, серед яких:

  • Корпус, який є елементом, що утворює форму. Виглядати може, як муфта, трійник чи кут.
  • Кліпса — це кільце, виготовлене з матеріалу підвищеної еластичності.
  • Гільза є основою елемента, виготовляється з нержавіючої сталі.

Спеціальний інструмент дозволяє зробити установку ефективною. Прес для обтиску може відрізнятись за типом. Він буває гідравлічним та ручним. Практично всі моделі на сучасному ринку мають приблизно однакову конструкцію і характеристики. Можна підібрати під певні види робіт оптимальну конфігурацію фітингів. 

Комбіновані моделі дозволяють з’єднувати не тільки металопластикові труби, а й сталеві з різними видами арматури. Муфти використовуються для з’єднання деталей одного діаметра. Перехідники потрібні, якщо діаметр деталей відрізняється. Прес-фітинги відрізняються надійністю з’єднання та іншими позитивними експлуатаційними характеристиками. Тому вони можуть використовуватись у різних системах, у тому числі опалювальних.

Переваги якісних прес-фітингів

Якщо придбати якісне обладнання від перевіреного виробника, яке має нероз’ємне з’єднання, можна розраховувати на отримання різних переваг:

  • Розширення труб під час зміни температури не впливає на деталі. Тому можна використовувати їх як у системі гарячої, так і холодної води.
  • Легкість та простота монтажу. Усі роботи виконуються за допомогою спеціальних обтискних кліщів, не вимагають наявності специфічних знань та навичок.
  • Витрата труб знижується за допомогою сполучних деталей, що дозволяють заощадити.
  • Високі показники міцності, що дає змогу витримувати значний тиск.

Тривалий експлуатаційний термін тощо.

Якісні прес-фітинги, зроблені за всіма стандартами, протягом усього терміну використання зберігають свої основні параметри. Багато виробників дають гарантію на понад 50 років служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X