Пластикові труби з ПВХ: конструкція, переваги та недоліки

Пластикові труби з ПВХ — це різновид систем для створення магістральних трубопроводів. Продукція з полівінілхлориду має низку переваг, тому поступово витісняє металеві вироби, які раніше були поширені.

Які особливості слід враховувати

ПВХ-труби виготовляють із конструкційного пластику — легкого та практичного матеріалу. Серед його особливостей можна відзначити:

 • податливість до інструментів — готові вироби можна розрізати на відрізки необхідного розміру без деформації;
 • висока міцність — полівінілхлорид має підвищені показники стійкості до несприятливих зовнішніх впливів, агресивних середовищ і токсичних компонентів;
 • тривалий термін експлуатації — після монтажу пластикові труби можуть прослужити до 50 років при грамотному використанні, дотриманні умов транспортування та зберігання;
 • стійкість — на відміну від металу ПВХ-вироби не піддаються корозії, вони стійкі до ультрафіолетового впливу, перепадів температур, ударів, не стануть благодатним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів;
 • хімічна опірність — вироби добре показали себе у взаємодії з кислотами, лугами, солями, окислювачами, тому можуть бути використані для створення трубопроводів, якими транспортують технічні рідини з високим рівнем кислотності.

Різновиди продукції

Пластикові труби є таких різновидів:

 1. Каналізаційні труби для формування стандартних систем каналізації.
 2. Вентиляційні — використовують у системах вентиляції.
 3. Дренажні для систем відведення поверхневих чи ґрунтових вод.
 4. Одношарові або багатошарові.
 5. З втулками чи хомутами.

Залежно від різновиду пластикові труби з ПВХ підбирають для вирішення різноманітних завдань та створення трубопровідних систем широкого спектра призначення.

Відмінні риси

Полівінілхлоридні труби є одним з різновидів сучасних пластикових труб, які мають свої особливі характеристики. Вони можуть бути використані в побутових та промислових цілях. ПВХ відрізняється невеликою вартістю та естетичною привабливістю. Тому труби можна використовувати на відкритих ділянках, вони вдало впишуться в дизайнерські проєкти і не псуватимуть загальну картину.

Для з’єднання кількох елементів використовують фітинги, хоча є допустимим холодний варіант з’єднання з сантехнічним клеєм або гумовими манжетами. Варто пам’ятати, що труби з ПВХ неприпустимо використовувати в трубопроводах, що транспортують гарячі рідини. Вони не витримують температурне навантаження вище 50 градусів і починають плавитись. Для підвищення температурної стійкості можна використовувати конструкції із хлорованого ПВХ.

Додаткові переваги

Виробництва недаремно активно переходять із металевих конструкцій на пластикові труби. Це сучасні вироби, які вирішують безліч проблем, а саме:

 • безпечні та екологічні для навколишнього середовища;
 • не впливають на якість питної води, що транспортується по них, так як у неї не потрапляють ніякі домішки;
 • зберігають стабільну температуру рідини, що перекачується;
 • мінімізують рівень шуму води під час транспортування.

Неможливість використання у гарячому водопостачанні сповна компенсується зазначеними вище перевагами. Виробники вже активно працюють над підвищенням температурної опірності ПВХ-труб, тож у майбутньому і ця складність буде нівельована.

Технологія виробництва

Для виготовлення ПВХ труб використовують непластифікований полівінілхлорид (U-PVC). Перша така розробка була створена в Німеччині в 1935 році для транспортування холодної води по каналізації. Згодом технології та сфери застосування виробів удосконалилися.

Пластикові труби з ПВХ виробляють методом екструзії та пресування — розплавлені полімери продавлюють через канали необхідного розміру для створення потрібного перерізу. Для цього використовують спеціальне обладнання — екструдер. Він є шнековою машиною або черв’ячним пресом для продавлювання пластику.

Вище зазначалося, що ПВХ-труби не схильні витримувати рідини із високою температурою. Це пов’язано з кількома негативними моментами:

 • при нагріванні труби виділяють шкідливі для людини продукти горіння — хлор, діоксин;
 • повторна переробка полівінілхлориду є складним процесом, на відміну поліетилену;
 • при низьких температурах підвищується крихкість конструкцій.

Параметри вибору

При покупці пластикових труб із ПВХ слід звернути увагу на такі характеристики:

 • діаметр зрізу — від 20 до 500 міліметрів;
 • рівень тиску води — від 4 до 16 Бар;
 • товщина стінок в міліметрах — 1,8 -23,7 залежно від різновиду;
 • вага одного погонного метра — залежить від діаметру зрізу та товщини стінок.

Також варто звернути увагу на виробника. Краще віддавати перевагу перевіреним міжнародним брендам, які мають хорошу репутацію. Українські компанії оцінили полівінілхлоридні труби від турецького бренду Pimtas, який активно співпрацює з українськими компаніями. Придбати продукцію від цієї компанії за доступною ціною можна в інтернет-магазині Global Engineering.

Пластикові труби прийдуть на виручку у широкому спектрі життєвих ситуацій, коли необхідні надійні та міцні конструкції, які можна буде швидко доставити до місця призначення. Легкість труб забезпечує їх швидке навантаження та вивантаження, так що до замовника вони надходять у найкоротші терміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X