Чи можна використовувати водопровідні фітинги для газу

Під час монтажу газопроводу вкрай важливо домогтися повної герметичності всіх з’єднань, адже витік побутового газу часто призводить до фатальних наслідків – вибухів, пожеж, отруєнь уві сні. Відповідно, вимоги, що висуваються до фітингів для таких систем, істотно жорсткіші.

Чи можна використовувати водопровідні фітинги для газу? Говорячи простими словами, ви можете використовувати газові фітинги в системі водопроводу і каналізації, оскільки вони розраховані на максимальний тиск у 2,3 МПа і забезпечують повну герметичність з’єднань.

При цьому застосовувати водопровідні фітинги в газових системах вкрай не рекомендується, однак, навіть у цьому випадку є деякі нюанси. Основними матеріалами, використовуваними для виробництва газових фітингів, є:

  • чавун;
  • сталь;
  • латунь.
  • металопластик (прес-фітинги).

Особливості

Сталевими трубами виконується газова розводка газу від магістралей до будинків над поверхнею землі. Відповідно, для з’єднань використовується або зварювання, або різьбові фітинги (чавунні чи латунні).

Водночас, популярні компресійні фітинги HDPE в монтажі газопроводу не використовуються через свою не дуже високу міцність з’єднання (можливі витоки газу). Заборонено використовувати водопровідні та каналізаційні фітинги з гумовими прокладками, оскільки з часом вони розтріскуються і герметичність порушується.

Металопластикові труби також іноді використовують для газових систем. До їхніх переваг відносять досить велику довжину (поставляються в бухтах), тому можна застосовувати мінімум з’єднань. Як фітинги настійно рекомендуються тільки прес-фітинги, що забезпечують (на відміну від компресійних водяних фітингів з накидними гайками) максимальну герметичність з’єднань на постійній основі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X