Як проводиться демонтаж фітингу

За допомогою компресійних фітингів можна створити надійні та герметичні з’єднання труб. При складанні трубопроводів вони допомагають виконувати різні завдання: з’єднувати два відрізки труб, виконувати магістральні відгалуження, припиняти рух рідини, робити повороти трубопроводу. Однак, можуть виникнути ситуації, коли потрібно буде зняти компресійний фітинг раніше за визначений термін. Демонтаж конструкцій виконується за певною схемою, щоб зберегти цілісність труб.

Коли потрібно демонтувати фітинги

Заміна фітингу на трубі ПВХ може знадобитися при виникненні низки обставин:

 • поява течі у місці фітингового з’єднання – найчастіше ситуація спровокована неправильним монтажем конструкцій або використанням елементів неналежної якості;
 • погана герметичність з’єднання – з місця з’єднання починає просочуватися вода, що не дозволяє нормально використовувати трубопровід;
 • пошкодження фітинга – може виникнути внаслідок механічного удару, надмірного тиску або перепаду температури (потрібно звертати увагу на граничні параметри температури та тиску для фітингів під час їх встановлення);
 • старіння трубопроводу, що потребує заміни деталей – у процесі використання трубопроводу може виникнути потреба замінити ділянки труб, створити відгалуження, що потребує повного аналізу магістралі разом з фітингами.

У більшості випадків потреба демонтажу компресійних фітингів пов’язана саме з їх неправильною установкою. Можна купити якісні та міцні деталі, але всі їх переваги будуть зведені нанівець помилками при монтажі. Тому радимо заздалегідь ознайомитися з інформацією щодо особливостей монтажних робіт, яку ви можете отримати з цієї статті.

Демонтажні роботи при заміні фітингу також потребують уважного відношення, щоб після знімання деталей вони залишилися придатними для подальшої експлуатації. Процес виконують поетапно, чітко дотримуючись встановленої процедури. Краще довіряти професіоналам, якщо ви самі не маєте відповідного досвіду.

Як проводять заміну компресійних фітингів

Компресійні фітинги дозволяють створювати з’єднання, яке з часом можна розібрати. Це одна з переваг використання цих сучасних деталей, адже демонтувати зварне з’єднання труб набагато складніше та проблематичніше. Встановлено таку процедуру зняття обтискного фітингу:

 • припинити надходження рідини ділянкою трубопроводу, що підлягає заміні – для цього перекривають усі крани та вентилі, переконуються у перекритті подачі води;
 • підібрати гайковий ключ відповідного розміру – він повинен ідеально підходити під діаметр компресійного фітингу, що знімається, вам повинно бути легко з ним працювати;
 • відкрутити гайку компресійного фітинга акуратними рухами, щоб не пошкодити поверхню труби та не викликати протікання;
 • відкрутити штуцер, щоб послабити посадку труби;
 • зрушити обтискне кільце та від’єднати компресійний фітинг від труб, на які він встановлений.

Якщо ви робили монтаж компресійного фітинга, то розібрати його буде не складно, адже ця процедура проводиться у зворотній послідовності. Перед демонтажем необхідно заздалегідь підготувати всі необхідні інструменти, щоб вони були під рукою. За наявності необхідного обладнання та знань впоратися із завданням зможе будь-яка людина, але все ж таки радимо розбирати фітингове з’єднання пластикових труб із залученням фахівців.

Зняти фітинг із пластикової труби грамотно необхідно для того, щоб потім мати можливість скористатися ним знову. Компресійні фітинги – деталі багаторазового застосування, які допустимо встановлювати до чотирьох разів для з’єднання труб з пластику та металопластику.

Однак варто пам’ятати, що продукція не від усіх виробників доступна до демонтажу та повторного використання після нього. Уважно вивчайте асортимент компресійних фітингів, ознайомтеся з їх різновидами та функціональними можливостями. Зробити це ви можете, прочитавши нашу статтю з цієї теми.

Знайти та придбати якісні компресійні фітинги від перевірених виробників ви можете у компанії Global Engineering. Постачання продукції виконуються безпосередньо від виробників без залучення посередників, що дає можливість реалізовувати товари за доступною вартістю. У разі виникнення питань про характеристики продукції можна звернутися до менеджера за консультацією. Він докладно роз’яснить моменти, що вас цікавлять, і розвіє сумніви при виборі.

Як знімаються фітинги

Компресійні фітинги можна демонтувати, тому що при їх установці не виконується зварне з’єднання. Конструкції нагвинчуються на ділянки труб за допомогою різьблення. Тому для їх зняття необхідно скористатися гайковим ключем (ріжковим або газовим). Якщо з’єднання було не дуже туго загвинчене, можна відкрутити фітинги руками, хоча краще затягувати його сильніше, щоб уникнути протікання.

При демонтажі каналізаційних пластикових труб кільця ущільнювачів, що з’єднують ділянки магістралі, що знімають одне за одним. Така акуратна робота дозволяє зберегти цілісність трубопроводу. Надалі труби та компресійні фітинги можна буде використовувати для створення каналізаційних комунікацій в іншому місці.

Зазначимо, що заміна фітингу труб ПВХ здійснюється за короткий проміжок часу, але поспішати при демонтажі не варто. Уважно огляньте кожен елемент, підбирайте під нього відповідний гайковий ключ. Тоді робота буде виконана швидко, і ви якісно виконаєте поставлене завдання.

При розборі металевих трубопроводів використовують болгарки по металу, оскільки зварні з’єднання можна розрізати. Прогнивші та поржавілі ділянки видаляють, виконують їх заміну та заварюють знову.

Як витягнути трубку з фітингу

Для виймання трубки з компресійного фітинга при використанні цангового затиску виконують наступну послідовність дій:

 • розтискають цангу, що утримує трубку всередині фітинга;
 • натискають на кільце навколо трубки, щоб послабити з’єднання;
 • виймають трубку із фітинга легким рухом.

При використанні конструкції з накидною гайкою необхідно відкрутити гайку затискача, після чого можна діставати трубку з компресійного фітинга. Демонтаж не викликає труднощів, якщо дотримуватись встановленої процедури. Якщо ви не впевнені, що зможете впоратися самостійно, радимо звернутися за допомогою до спеціалізованого майстра. Вартість його послуг буде незрівнянно нижчою від витрат, які ви змушені будете зробити при помилковому демонтажі.

Як зняти фітинг із пластикової труби – тепер ви більше знаєте про цей процес. Якщо монтаж трубопроводу виконується під землею, то цей процес матиме свої особливості. Дізнатись докладніше про те, як закопувати компресійні фітинги ви зможете з цієї статті. Уважно ознайомтеся з інформацією, якщо хочете, щоб підземні комунікації прослужили вам довго та без протікання.

Як зняти трубу з фітингу

Про особливості цього процесу ми вже детальніше розповіли у попередніх пунктах цієї статті. Важливо виконувати процедуру за відсутності тиску в системі, перекривши циркулюючі рідини або газ (для газопроводів). Спочатку послаблюється та знімається затискна гайка (за допомогою ключа), потім демонтується штуцер, а потім видаляється сам фітинг.

При використанні прес-фітинга формується монолітне з’єднання, яке неможливо розібрати без пошкодження труби. Тому прес-фітингами користуються за необхідності створити незнімну конструкцію на віки. В інших випадках рекомендуємо користуватися компресійними фітингами, адже завжди може виникнути потреба модифікувати трубопровід навіть якщо він функціонує без нарікань.

Якщо після прочитання цієї статті все одно не впевнені, що зможете самостійно демонтувати фітинг для пластикової труби, тоді зверніться до кваліфікованого майстра. Це дає кілька переваг:

 • мінімальні часові витрати – вам не потрібно приділяти час демонтажу фітингів, тому що фахівець це зробить за вас;
 • незначні матеріальні витрати – вартість послуг майстра не така висока, якщо порівняти її з якістю отриманого результату;
 • уникнення додаткових проблем – залучення фахівця дозволить уникнути проблем, можливих при непрофесійному знятті компресійних фітингів, серед яких поширеними є пошкодження конструкцій, протікання та прориви трубопроводу;
 • додаткове обслуговування – фахівець не тільки зніме компресійні фітинги, але й підкаже, як користуватись трубопроводом, щоб максимально продовжити термін його експлуатації.

Грамотна заміна фітингів є гарантією їхньої тривалої та безвідмовної роботи. Якщо хочете знайти деталі, які відповідають світовим стандартам та пройшли всі необхідні технічні випробування, раді вітати вас у компанії Global Engineering. В асортименті виключно продукція від перевірених брендів, які тривалий час працюють на ринку трубопровідних комунікацій, мають гарну репутацію та позитивні відгуки від споживачів.

Тепер ви знаєте, як зняти фітінг із пластикової труби. Такі знання допоможуть вам грамотно налаштовувати трубопровідні магістралі будь-якого призначення – каналізаційні, опалювальні, водопровідні та інші різновиди трубопроводів без зайвого клопоту.

X