Який тиск витримують компресійні фітинги

Компресійні фітинги застосовують для створення трубопровідних з’єднань пластикових, поліетиленових, ПВХ та інших видів труб. Процедуру можна проводити за полегшеною та спрощеною схемою, тому що використання фітингів з поліпропілену не передбачає застосування зварювального апарату. Однак у компонентів є певні параметри тиску, що витримується, які потрібно враховувати при їх монтажі. Це дозволить створити надійні з’єднання без протікання.

Який тиск витримує компресійний фітінг

Який тиск витримують ПВХ фітинги залежить від діаметра деталей. В асортименті сполучних компонентів, що використовуються для формування каналізаційних, водопровідних, газопровідних та інших видів магістралей, переважають фітинги діаметром від 16 до 110 мм. Чим менший діаметр, тим більшим буде тиск, що витримується.

Для компресійних фітингів встановлено такі показники тиску:

  • діаметром 75-110 мм – до 12,5 атмосфер;
  • діаметром 16-63 міліметри – до 16 атмосфер.

Скільки атмосфер витримує пластикова труба – у середньому цей показник становить 10–16 атмосфер. При цьому потрібно враховувати не тільки діаметр труб, що з’єднуються, але і ще ряд показників. Наприклад, зазначені вище значення зберігатимуться у разі, якщо температура не піднімається вище +20 градусів. Але при температурі 20-40 градусів за Цельсієм робочий тиск знизиться.

Компресійні фітинги сучасного зразка здатні витримати температуру до 100 градусів, що дає можливість використовувати їх у системах опалення та гарячого водопостачання, а також монтувати на відкритій місцевості. Матеріал не втрачає своїх здібностей з герметизації з’єднання, навіть якщо на нього потрапляють прямі сонячні промені. Однак краще не використовувати фітинги з поліпропілену за морозної температури (нижче за нуль).

На окрему увагу заслуговує підземний монтаж трубопровідних магістралей. Він має свої особливості, тому що на фітинги буде чинитися додатковий тиск ґрунту. Такі з’єднання повинні бути виконані особливим чином, з використанням матеріалів, що герметизують. Докладніше про цей процес розповідається в нашій статті.

Компресійні фітинги виготовлені із пластинчатого матеріалу нового покоління. Тому вони підвищують рівень тиску, який витримує пластикова труба. Важливо організувати правильні умови зберігання деталей, а також купувати компресійні фітинги на надійних майданчиках від перевірених постачальників. Широкий асортимент комплектуючих елементів ви зможете знайти на сайті компанії Global Engineering.

Який тиск витримує компресійна муфта

Серед широкого асортименту компресійних фітингів найпоширенішим видом є муфта. Вона розроблена для з’єднання труб на ділянках без відгалужень і поворотів, може використовуватися для фіксації труб різного діаметра з матеріалів, що відрізняються між собою. Також до фітингів відносять трійники, заглушки, хрестовини, компресійні коліна, але вони призначені дещо для інших цілей.

З урахуванням особливостей застосування стандартні компресійні муфти витримують тиск від 10 до 25 Бар, залежно від діаметра та умов використання. Для ПВХ труб використовують комплектуючі елементи діаметром 30-110 мм. Такі деталі застосовуються для формування внутрішніх трубопроводів, для зовнішнього з’єднання потрібні муфти діаметром кілька сотень міліметрів.

Використання муфти дозволяє практично звести нанівець втрату тиску в трубопроводах, але лише за умови збереження температури від 0 до 100 градусів. При високих температурних показниках пластичний матеріал починає нагріватися і плавитися, внаслідок чого неможливо отримати герметичну сполуку без протікання.

Компресійні муфти для ПВХ труб підбирають залежно від низки показників:

  • матеріал виготовлення двох з’єднаних кінців трубопроводу;
  • різниця у діаметрі між двома частинами трубопровідної магістралі;
  • температура рідини, що транспортується по трубах;
  • рівень створюваного всередині тиску;
  • формат монтажу труб – зовнішній чи підземний;
  • тип формованого з’єднання – каналізаційна, зрошувальна, опалювальна та інші різновиди.

При виникненні складнощів з підбором оптимального варіанта компресійної муфти та її монтажем, ви можете отримати корисну інформацію з нашої статті. У ній розповідаються подробиці про встановлення різних видів фітингів, типи існуючих сполук. Ці відомості полегшать вам формування надійних герметичних сполук.

Який тиск витримує труба ПВХ

Якщо ви бажаєте знати, який тиск витримує каналізаційна труба з поліпропілену, цей показник встановлюється міжнародними стандартами. У промисловості тиск вимірюють у атмосферах, а нормальна величина встановлено лише на рівні 4-6 атмосфер. При стабільному збереженні температури на рівні не більше 75 градусів та тиску не більше шести атмосфер трубопровідна система може прослужити від п’ятдесяти та більше років.

З цієї причини труби з поліпропілену та полівінілхлориду широко використовуються навіть при обладнанні опалювальних систем. Однак при створенні водопроводів тиск у трубах підвищується майже вдвічі – до дванадцяти атмосфер. Проте підвищення тиску не впливає на якість трубопроводу з поліпропілену. Герметичність з’єднання залишається на стабільно високому рівні.

При використанні компресійних фітингів на трубах із ПВХ рекомендується не допускати підйому тиску впритул до граничних допустимих показників. Вони хоч і витримають таке підвищення, але при регулярному збільшенні термін експлуатації трубопроводу істотно знизиться.

Тому при покупці з’єднувачів для труб відразу ж потрібно звернути увагу на температуру, що витримує, і тиск. При експлуатації потрібно не допускати перевищення цих показників, інакше трубопровід швидко прийде в непридатність і доведеться шукати заміну зламаним компонентам.

Припустимий тиск, що витримується, для поліпропіленових труб вказується в маркуванні прямо на них. Для кожного різновиду встановлені граничні показники, які вони витримують залежно від температури від 10 до 100 градусів. Існують також армовані моделі, які за рахунок потовщення стін витримують більший тиск і мають високу пропускну здатність.

Показники труб ПВХ роблять їх універсальними, тому їхнє використання поширене повсемісно. Однак, для підвищення надійності з’єднання рекомендується додатково армувати конструкції алюмінієм або скловолокном. Застосування скловолокна перешкоджає відшаруванню та підвищує довговічність трубопровідних систем. В результаті система зберігає ефективність при дії будь-яких зовнішніх несприятливих факторів.

Зверніть увагу на маркування труб, щоб підібрати оптимальний виріб залежно від умов експлуатації. Головний критерій довготривалого терміну служби трубопроводів – контроль над тиском і температурними показниками, що дає їм можливість прослужити до сотні років при збереженні початкової якості.

Які фітинги використовують для ПВХ труб

Серед широкого асортименту компресійних фітингів для труб з полівінілхлориду активно використовують прямі та перехідні муфти, трійники, хрестовини, куточки, коліна та інші компоненти. У кожного є своє призначення. Муфти є традиційними елементами, які є ефективними для прямого з’єднання труб однакового або різного діаметра під прямим кутом.

Для створення трубних відгалужень використовують трійники та хрестовини, а якщо потрібно розгорнути трубопровід під кутом від 45 до 90 градусів на допомогу приходять спеціальні кутики. Також для труб ПВХ використовують заглушки. Вони допомагають тимчасово призупинити рух рідини трубопроводом, якщо потрібно провести ремонтні роботи.

При виборі компресійних фітингів для ПВХ труб першочергову увагу звертають на діаметр труб, що з’єднуються, і робочу температуру. Потрібно врахувати, яка рідина тектиме магістралями, під яким натиском. Враховують і варіант прокладання магістралей. Тільки при врахуванні всіх цих варіантів можна підібрати оптимальний фітинг.

Якщо у вас виникають складності при підборі компресійних фітингів, рекомендуємо докладніше ознайомитися з інформацією про їх різновиди та призначення. Для цього ви можете прочитати окрему статтю на цю тему. Після прочитання ви більше знатимете про компресійні фітинги та їх конструкцію.

Найважливіше – при покупці компресійних фітингів довіряти моделям від перевірених брендів. Знайти такі варіанти від українських та зарубіжних виробників ви зможете у Global Engineering. Компанія займається прямим постачанням компонентів для будівництва трубопроводів. Відсутність під час виконання угод посередників дозволяє реалізовувати продукцію за доступними ринковими цінами.

Співпраця гарантує високу якість продукції та тривалий термін її експлуатації. Для кожного виробу є гарантійні сертифікати та свідоцтва про проведення всіх технічних випробувань. З цієї причини з нами співпрацюють вже десятки великих українських підприємств, які займаються постачанням продукції не лише на вітчизняний, а й на закордонний ринок. Консультант допоможе з вибором компресійних фітингів і відповість на питання, щоб розвіяти всі ваші сумніви і вибрати найкраще рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X